Jaki śliniaczek dla dzieci i niemowląt najlepszy? Który wybrać dla dziecka?

Home : Sklep : Jaki śliniaczek dla dzieci i niemowląt najlepszy? Który wybrać dla dziecka?

Karmienie dziecka w pierwszych tygodniach jego życia to czynność wykonywana przez rodziców nawet kilkanaście razy dziennie. Niektóre niemowlaki żądają, aby je karmić nawet co godzinę, półtorej lub częściej. Z upływem czasu częstotliwość tej czynności zmniejsza się. Mimo tego, zawsze wiąże się to z zabrudzeniami na ubrankach dziecka i koniecznością przebierania naszej pociechy. Dla ułatwienia karmienia niezbędny staje się więc śliniaczek. W innym wypadku rodzice nie nadążaliby z praniem ubranek swojej pociechy. Obecnie wybór śliniaczków jest ogromny, producenci akcesoriów dla niemowląt oferują nam różne wersje i prześcigają się w co raz to nowych „innowacjach”. Czym się kierować, aby wybrać te śliniaczki dla dziecka, które najlepiej spełnią potrzeby nasze i naszej pociechy?

Rodzaje śliniaczków dla dzieci i noworodków

Z pozoru proste akcesorium niemowlęce może nam przysporzyć wielu dylematów. Asortyment sklepów może nas w tej sytuacji przyprawić o ból głowy. Śliniaczki dla dziecka różnią się między sobą różnymi funkcjami. Mogą być wyprodukowane z różnych materiałów i różnić się gamą barw oraz wzorów. Ponadto musimy dokonać wyboru czy najlepsze będą przemakalne, nieprzemakalne, z kieszonkami na jedzenie, zapinane na rzepy czy może na sznurki. Najważniejsze jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, który śliniak pomoże nam sprawić, że karmienie malucha nie stanie się dla nas koszmarem.

  • Klasyczny śliniaczek zrobiony będzie z bawełny lub frotte. Oczywiście taki miękki i delikatny śliniaczek ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Do wyboru mamy zapinany na rzepy, wiązany na szyi lub wkładany przez głowę. Na jego niekorzyść będzie przemawiać fakt, iż jest on przemakalny. Co się z tym wiąże? Resztki pokarmu mogą zabrudzić ubranie i wywołać konieczność przebrania dziecka po skończeniu karmienia. W szczególności dotyczy to sytuacji, gdy pokarm jest w postaci płynnej. Efekt jest taki, że takie śliniaczki dla noworodka trzeba często prać, co nie przemawia zbytnio za ich funkcjonalnością.
  • Klasyczny śliniaczek z ceratką. On również będzie wykonany z frotte lub z bawełny. Od poprzedniego różni się tym, że pod miękką warstwą ma ceratkę, dzięki której jest nieprzemakalnym, czyli nie powinien zabrudzić ubranka. W praktyce wygląda to jednak inaczej. Mimo dwóch warstw, jednej bawełnianej lub frotte, a drugiej z ceratki – pokarm może przesiąkać. Prowadzi to do tego, że takie śliniaczki również trzeba będzie dość często prać.
  • Śliniaczek nieprzemakalny z silikonu. W porównaniu z dwoma poprzednimi jest łatwy w czyszczeniu, nie trzeba go prać i o wiele łatwiej jest doprowadzić go do stanu pierwotnego. Wystarczy śliniaczek przetrzeć mokrą szmatką i już jest gotowy do następnego użycia. Niektórzy producenci oferują nawet sylikonowe śliniaczki, które można czyścić w zmywarce. Jednym z nich jest Baby Bjorn. Według opinii niektórych rodziców taki śliniaczek niestety bardzo rozprasza dziecko. Maluch zamiast skupić się na jedzeniu, usiłuje bawić się twardym silikonowym śliniaczkiem. Dzieci są bardzo ciekawe świata i skorzystają z każdej okazji, aby zająć się czymś nowym. Prawdopodobnie po kilku karmieniach taki śliniaczek przestanie już być ciekawy i atrakcyjny dla naszej pociechy.
  • Śliniaczek z rękawkami to całe ubranko, które preferują rodzice dzieci zaczynających jeść samodzielnie. Taki śliniaczek idealnie nadaje się do nauki jedzenia. Dziecko uczące się już jeść jest z reguły bardzo ruchliwe i ciekawe świata, a co za tym idzie – wkłada rączki do jedzenia. W ten sposób potrafi zabrudzić wszystko wokół siebie. Idealnym rozwiązaniem, które pomoże nam temu zapobiec, jest właśnie wspomniany śliniak z rękawkami. Tutaj może jednak pojawić się problem z maluchami, które nie lubią być ubierane. Jeśli dziecko będzie stawiało opór przy próbie ubrania go w takie akcesorium, czeka nas dodatkowa przeprawa podczas zakładania śliniaka, co prawdopodobnie zajmie nam trochę czasu.
  • Śliniak przeznaczony do nosidełka idealnie je zabezpieczy. Oferuje je producent Babybjorn i można go dokupić do nosidełka tego samego producenta. Jak wiemy, podczas karmienia dziecko potrafi zabrudzić nie tylko siebie, ale i wszystko wokół.
  • Duże śliniaki dla dzieci, które mają już więcej niż 24 miesiące. Są to śliniaki jednorazowe (np. Bobobaby). Przydadzą się na pewno na spacerze lub w podróży. Gdy taki śliniaczek się ubrudzi, po prostu ląduje w koszu na śmieci. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Śliniaki tego typu z reguły są nieprzemakalne.

Na czym się skupić podczas wyboru śliniaczka dla noworodka?

Opisane powyżej śliniaki mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Producenci prześcigają się w co raz to większych ułatwieniach.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając śliniaczek dla noworodka?

Przede wszystkim istotny jest sposób zakładania i zapinania śliniaka. Najczęściej polecany będzie śliniak zapinany na rzep. Na jego korzyść przemawia wygodna zakładania dziecku. Zawiązywany śliniak natomiast nie sprawdzi się w przypadku dzieci, które nie lubią być ubierane. Warto też rozważyć wybór śliniaka zakładanego przez głowę.

Natomiast regulowane zapięcie pozwoli na dopasowanie śliniaka do kształtu ciała dziecka. Należy się też zastanowić, jak bardzo dziecko ma zostać zakryte śliniakiem. Producenci oferują nam modele, które przykryją całe dziecko, sięgają tylko do klatki piersiowej lub też do brzucha. Warto przeanalizować więc, jak dużej ochrony przed latającym wokół pokarmem potrzebuje nasze dziecko.

Od kiedy po urodzeniu dziecko potrzebuje śliniaczka?

Od razu. Niezależnie od tego czy dziecko jest karmione piersią czy butelką. Nie jesteśmy w stanie uniknąć zabrudzeń, które powstają podczas karmienia. Wybierając odpowiedni model należy sugerować się w pierwszej kolejności wiekiem dziecka.

Nasza oferta obejmuje śliniaki wykonane z różnych materiałów: bawełniane, plastikowe, silikonowe oraz foliowe. Dzięki dostępności wielu atrakcyjnych wzorów zapewniają dzieciom dodatkowe atrakcje wizualne. Wyposażone są w wygodne zapięcia, rzepy lub wiązania. Co najważniejsze, są łatwe do utrzymania w czystości i pozwalają na utrzymanie estetyki ubrań naszych pociech.

Śliniaczki delikatne i bezpieczne dla skóry malucha

Duże wyzwanie stanowi karmienie dziecka w trakcie podróży lub w czasie spędzania czasu poza domem. Warto wtedy skorzystać ze śliniaków jednorazowych. Są łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu (zajmują bardzo mało miejsca), a po użyciu można je po prostu wyrzucić do kosza. CO najbardziej przemawia na ich korzyść? Bez problemu zmieszczą się w damskiej torebce, dzięki czemu mogą być zawsze pod ręką i uratować każdą sytuację.

Śliniaki firmy Ah Goo Baby nie mają rzepów i żadnych innych niewygodnych zapięć. Co ważne – nie podrażniają skóry wokół szyi dziecka. Dzięki temu maluch nie będzie czuł się niekomfortowo, co na pewno wpłynie na jego zachowanie. Są mięciutkie i wykonane z bezpiecznych tkanin, na pewno nie wywołają alergii ani podrażnień na delikatnej skóry niemowlaka. Produkty firmy Little Princeling oraz Lulaj, również dostępne w sklepie, są wodoodporne, dzięki czemu pomogą w zachowaniu dużo większej czystości niż bywało to wcześniej. Zachwycają również swoimi oryginalnymi wzorami, które tylko dodadzą uroku i stylu naszym pociechom. Śliniaczki dla noworodka to zdecydowanie niezbędne akcesorium każdego świadomego i nowoczesnego rodzica.

Za używaniem śliniaczków przemawia też kwestia estetyki. Są one po prostu urocze i często stanowią idealne dopełnienie dziecięcej stylizacji. Ponadto, śliniaczek uratuje każdą awaryjną sytuację. Nie straszne nam będzie zachlapanie czy ulanie się dziecku. Śliniaczek jest częścią „garderoby”, którą każda troskliwa mama powinna posiadać w liczbie większej niż 1.

Kolorowy śliniak fartuszek dla dziewczynki? Jak najbardziej jest to gustowna i stylowa propozycja, w której nasza córka będzie prezentować się zjawiskowo i uroczo. Obecnie producenci śliniaczków oprócz funkcjonalności zapewniają nam dużą estetykę.

Syn ubrany w kolorowy śliniak również skradnie serca wszystkich wokół.

Jest też rozwiązanie dla niesfornych maluchów, które lubią pluć wodą i wszelkimi innymi płynami, które zostaną im podane. Idealne dla takich rozrabiaków będą śliniaki wodoodporne. Po pierwsze zapewnią spokój rodzicom i wysoki komfort użytkowania. Po drugie sprawią, że ilość prania znacznie się zmniejszy, co zdecydowanie zaoszczędzi czas spędzany na domowych czynnościach i pozwoli na więcej radości czerpanej z czasu spędzanego z pociechą. Śliniaki do karmienia będą idealnym rozwiązaniem w dni, kiedy nasz potomek ma zły humor i stawia opór, gdy podajemy mu pokarm, w wyniku czego wykarmienie go w czystości stanowi ogromne wyzwanie.

Wobec powyższych argumentów nie ma innego rozwiązania jak pokochać śliniaki i wybrać najlepsze dla potrzeb naszego dziecka. Po przeczytaniu każdy rodzic powinien zadbać, aby jego dziecku nie zabrakło śliniaków. Dzięki temu posiłek przestanie być koszmarem i zacznie być przyjemną częścią dnia zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Aby każdy posiłek nie kończył się czyszczeniem, praniem i przebieraniem dziecka w czyste ubranka, warto dla niemowlaka zakupić odpowiedni dla niego śliniaczek. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu i energii.