Laktator dla dzieci i niemowląt. Jak wybrać najlepszy?

Home : Sklep : Laktator dla dzieci i niemowląt. Jak wybrać najlepszy?

Obecnie na rynku jest ogromna ilość produktów, które są potrzebne do skompletowania wyprawki dla naszego przyszłego dziecka i przyszłej młodej mamy. Na liście akcesoriów, które musimy nabyć koniecznie powinien znaleźć się również odciągacz do pokarmu. Większość przyszłych mam pomija to istotne akcesorium. Parafrazując słowa dyrektor działu edukacji w światowej firmie Pani Nani Schärer-Hernández: ” Przed porodem z pewnością kupować będziesz mnóstwo akcesoriów i sprzętów dla dziecka, a może to powodować wstrzymanie się z decyzją o zakupie laktatora” Te słowa dobitnie potwierdzają badania naukowe, które ujawniają, że ponad 80% mam po porodzie używa laktatora praktycznie codziennie. Warto więc przemyśleć wcześniej, rozeznać się, aby wybrać odpowiedni laktator dla dziecka i dla nas samych.

Jaki model laktatora wybrać elektryczny czy ręczny?

Podczas wyboru laktatora mamy do dyspozycji tańsze, ręczne lub droższe, modele elektryczne. Ręczne laktatory cechuje cicha praca, idealnie sprawdzają się gdy będzie sporadycznie stosowany. Z kolei, te elektryczne są wygodne w użyciu, nie trzeba utrzymywać stałego podciśnienia pompując dłonią – robi to za nas silniczek.

Nowoczesny laktator dla niemowlęcia firmy Medela wykorzystują innowacyjną technologię 2-Phase Expression, czyli naśladuje on naturalne ssanie dziecka. W początkowej fazie ssania niemowlę wykonuje szybkie, bardzo krótkie ruchy ssące. Gdy pokarm zaczyna lecieć nasze niemowlę zaczyna ssać mocno, ale powoli, aby pobrać więcej mleka.

Poszukując idealny laktator dla dziecka spotkamy się z kolejnym dylematem, otóż wybrać laktator pojedynczy przystosowany do pobierania mleka z jednej piersi, czy może zdecydować się na rozwiązanie praktyczniejsze, czyli laktator podwójny, do regularnego odciągania z obydwu piersi naraz. Model laktatora podwójny nie tylko skraca czas poświęcony na odciąganie mleka ale poprzez podwójną pracę pozwala odciągnąć o prawie 20% więcej mleka, które jest bogatsze o tłuszcz i kalorie.

Czy warto wypożyczyć szpitalny Medela Symphony?

Gdy już urodziłaś swoje dziecko i zaczęłaś odciągać mleko dla swojego niemowlaka oraz zastanawiasz się czy stosowany przez Ciebie przyrząd do odciągania jest odpowiedni, to zawsze możesz wypożyczyć i skorzystać z szpitalnego laktatora Madela Symphony. Taki laktator możesz wykorzystywać tak długo, jak będzie to potrzebne. Laktator dla niemowlęcia firmy Madela Symphony to model innowacyjny, którego technologia pobierania pokarmu została oparta o badania naukowe, w których naukowcy badali rytmy ssania noworodków. Model ten posiada udowodnione badaniami klinicznymi potwierdzającymi początkowe działanie inicjujące, rozwijające z biegiem czasu laktację oraz utrzymujące ją tak długo jak to będzie potrzebne. Polecany jest on zwłaszcza na początku procesu laktacji, bezpośrednio w pierwszych dniach po porodzie. Więc naprawdę warto przemyśleć to rozwiązanie i wypożyczyć go w najbliższym szpitalu.

Laktatory firmy Madela Symphony sprawdzają się również wtedy, gdy leżysz jeszcze w szpitalu, minęło już klika dni od porodu, a nadal masz problemy z laktacją. Madela Symphony pomoże ci zainicjować laktację a później ją utrzymać, sprawi to, że odciągnięte mleko będziesz mogła podać bez problemu swojemu dziecku. Madela Symphony pozwoli ci jeszcze podtrzymać laktację, tak aby przypadkiem nie zmniejszyła się, podczas gdy Twojemu dziecku będzie wzrastać apetyt.

Niektóre dzieci mają trudności związane z chwytaniem piersi i odruchem ssania. Zaliczają się do nich przedwcześnie urodzone, szczególnej potrzeby lub te, które urodziły się np. ze skróconym wędzidełkiem. Wtedy, gdy mamy utrudnione możliwości karmienia piersią warto posiłkować się laktatorami. Zapewniają one wymierną korzyść zarówno dla matki jak i naszego dziecka. Nie raz zdarza się, że matki nie czują się na siłach, bądź mają problemy z karmieniem piersią i po to właśnie zostały stworzone laktatory.

Problemy z niezainicjowaniem laktacji w jej pierwszej fazie laktacji dotyczą coraz większej rzeszy młodych mam. W pierwszych dniach po narodzinach dzieci miewają wspomniane problemy z chwytaniem piersi. Jest to powód do frustracji dla świeżych mam, które martwią się, że może problem leży w niewystarczającym poziomie laktacji. Trudności w początkowej fazie laktacji to nic nowego, problem jest ogólnie znany, mówi o nim nawet Pani dyrektor Nania Schärer-Hernández:
” Jeżeli napotykasz trudności z rozpoczęciem karmienia piersią, jak najszybciej porozmawiaj z konsultantem laktacyjnym – specjalistyczna porada na temat przystawiania do piersi często rozwiązuje problem” Słowa te idealnie odzwierciedlają sytuację, gdyż niejednokrotnie problemy takiej natury leżą w głowie, wystarczy zmienić nastawienie i wzbogacić się o poradę ekspertów.

Zaraz po porodzie, zwłaszcza tym wywołanym przez cesarskie cięcie zdarza się, że pojawia się problem. Ty i Twój organizm oraz nowo narodzone dziecko macie problem z karmieniem, z odruchem ssania lub z laktacją. Zdarza się, że laktacja w naturalnych warunkach zostanie wywołana dopiero po kilku dniach. Korzystanie z laktatora może ten proces znacząco przyśpieszyć, a korzystanie z tego podwójnego może ułatwić nam życie. Skróci czas poświęcony na laktację oraz zmaksymalizuje ilości pobieranego pokarmu dodatkowo czyniąc go bogatszym w wartości odżywcze.

Na czym polega działanie laktatora?

Laktatory to urządzenia do odciągania mleka z piersi. Jego działanie polega na wysysaniu mleka z piersi przez wytwarzane w nim podciśnienie. Jest to urządzenie niezwykle przydatne. Zdarza się, że musimy gdzieś wyjść na kilka godzin, nie możemy za bardzo wziąć naszego niemowlaka z nami, to w takich sytuacjach, zostawiając naszą pociechę w domu pod opieką innej osoby mamy tą pewność, że dziecko otrzyma nasz pełnowartościowy pokarm, który wcześniej odciągnęłyśmy.

Na rynku dostępne są różne typy laktatorów, w różnych cenach. Większość z nich znajdziesz na stronie www.smyk.com. Znajdziesz tam laktatory elektryczne, ręczne, pojedyńcze czy podwójne.
Oprócz bogatej oferty laktatorów warto zajrzeć na akcesoria wspomagające, czyli np. nakładki masujące czy muszle laktacyjne. Wykorzystaj ten czas zanim się narodzi Twoje maleństwo, przejrzyj naszą ofertę i zaopatrz się wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria.

W ofercie smyk.com znajdziesz szeroką gamę profesjonalnych laktatorów, są to laktatory firmy Madera, a także produkty takich firm jsak Agent, Canpol Babie czy innych.
Wszyscy ci producenci posiadają szeroki asortyment laktatorów, zwłaszcza opisanych wcześniej modeli ręcznych czy elektrycznych, które umilą i ułatwią Twoje codzienne funkcjonowanie i dadzą możliwości skupienia się w pełnym stopniu na rodzicielstwie.

Wszystkie produkty i akcesoria oferowane w sklepie są najwyższej jakości, posiadają certyfikaty dbając o komfort Twój i Twojej pociechy.