Krzesełka do karmienia dla dzieci

Home : Sklep : Krzesełka do karmienia dla dzieci

Odpowiedni czas na zakup krzesełka do karmienia przychodzi kiedy dziecko osiąga 6-7 miesiąc życia. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór różnorodnych krzesełek, które spełnią odmienne wymagania. Mimo różnic w konstrukcji, wszystkie krzesełka zapewniają dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu, a także są łatwe do utrzymania w czystości. Oczywiście krzesełka przede wszystkim służą do karmienia, jednak wiele składanych modeli można z łatwością zamiennik w funkcjonalny stół do malowania i rysowania.

Krzesełko do karmienia to jeden z pierwszych mebli, który powinien zostać dopasowany do potrzeb dziecka. Producenci oferują obecnie wiele różnorodnych produktów, dlatego też bardzo istotne jest zwrócenie uwagi na ich funkcjonalność, która wynika między innymi z zastosowanej konstrukcji. Pod uwagę powinno się wziąć nie tylko wygodę dziecka, ale również swobodę w użytkowaniu krzesełka.

Jak powinno więc być idealne krzesełko do karmienia?
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą bogatą ofertą

Siedzisko i pas bezpieczeństwa

Podstawowym aspektem, który powinien być brany w czasie wyboru krzesełka do karmienia, jest odpowiednie siedzisko. Ta część mebla powinna być przede wszystkim wygodna dla dziecka. Oczywiście duże znaczenie ma również to, czy dany rodzaj siedziska jest łatwy do utrzymania w czystości. Wydawać by się mogło, że łatwo sprząta się siedziska wykonane z plastiku, jednak materiał ten nie zapewni dziecku odpowiedniego komfortu. Siedzisko musi być więc tapicerowane lub być tak skonstruowane, aby możliwe było podłożenie miękkiej poduszki. Niskiej jakości krzesełka mogą być dla dziecka niewygodne, przez co będzie się ono wierciło przez cały czas karmienia.

Krzesełko tego rodzaju powinno zostać również wyposażone w ergonomiczne i miękkie oparcie, które zostało odpowiednio wyprofilowane, tak aby zapewnić dziecku wysoki komfort. Nie mniejsze znaczenie ma możliwość regulacji oparcia, która może zostać dopasowana do pozycji dziecka. Bardzo przydatna w przypadku niektórych dzieci może się okazać możliwość odchylenia oparcia do tyłu, nie należy więc o niej zapominać. Takie krzesełko może również zostać w pełni rozłożone, jeżeli zaśnie ono w czasie karmienia, co umożliwi mu spokojny sen.

Pasy bezpieczeństwa pozwolą zapewnić dziecku odpowiednie bezpieczeństwo. Specjaliści jednogłośnie polecają pasy pięciopunktowe, które są uważane za najbezpieczniejsze. Tego rodzaju pasy zapewnią również dziecku odpowiednią wygodę. Na zwiększenie komfortu ma także wpływ możliwość regulacji podnóżka. Regulowany podnóżek skutecznie wspomaga naukę siedzenia.

Stelaż i akcesoria

Za najwygodniejsze dla rodziców uważa się stelaże wykonane z aluminium, ze względu zarówno na ich lekkość, jak i na ich wytrzymałość. Stelaże plastikowe mogą pękać i nie są tak trwałe, jak te wykonane z metalu i z drewna. Drewno jest jednak bardzo ciężkie, co nie wpływa pozytywnie na łatwość użytkowania krzesła do karmienia.

Na funkcjonalność wpływa również możliwość składania stelażu. Dobry stelaż powinien zapewniać taką możliwość i to w taki sposób, aby mechanizm działał płynnie. Złożone krzesełko nie będzie zajmowało wiele przestrzeni, co ma duże znaczenie i ułatwi utrzymanie porządku. Niektóre z krzesełek posiadają również krzesełka, które zapewniają dużą mobilność i sprawiają, że krzesełko to nie musi być podnoszone, aby zostało zmienione jego położenie. Warto zastanowić się na podwójną tacką, która stanowi duże ułatwienie. Taką tackę po każdym posiłku można umieścić w zmywarce, co zdecydowanie pozwala odciążyć opiekującego się dzieckiem rodzica. Taką tackę można też nakładać na panel stolika. Mocowana do krzesełka tacka jest w pełni regulowana i może zostać dopasowana do potrzeb danego dziecka.

Krzesełko do karmienia czy stolik 2w1?

Dzieci rodziców, którzy zwykle stają przed takim wyborem, są już gotowe do rozpoczęcia nauki samodzielnego jedzenia. Ten etap jest szczególnie ważny, dlatego też wymaga odpowiednio bezpiecznego i funkcjonalnego krzesełka. W naszej ofercie znajdą Państwo właśnie tego rodzaju krzesełka, które pochodzą od najlepszych producentów. Przygotowaliśmy dla naszych klientów zarówno krzesełka klasyczne, jak i te, które mogą zostać rozłożone na dwa oddzielne elementy, czyli krzesło oraz stolik. Po zapoznaniu się z ich parametrami będą Państwo mogli zdecydować, które krzesełko lepiej spełnia indywidualne potrzeby Wasze i Waszego dziecka.

Krzesełko do karmienia

Każde dziecko przez pierwsze miesiące swojego życia spędza czas leżąc. Kiedy jego aparat ruchu zacznie się dynamicznie rozwijać, wtedy dziecko będzie w stanie samodzielnie przewracać się na boki, siadać, a nawet wstawać. Dziecko prędko stanie się bardzo ruchliwe, co pociąga za sobą odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo w czasie beztroskich zabaw.

Kiedy tylko malec zacznie samodzielnie siadać, należy zaopatrzyć się w odpowiednie krzesełko do karmienia. Wielofunkcyjne krzesełka dla niemowląt wyposażane są dodatkowo w możliwość przekształcania wysokiego fotelika w stolik do pracy. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko tuż po posiłku będzie mogło wrócić do swoich ulubionych zabawek lub do rysowania.
Połączenie stolika i fotelika jest bardzo wygodne i umożliwi aktywne spędzanie czasu z dzieckiem. W takim foteliku można z dzieckiem czytać kolorowe książeczki, bawić się kreatywnymi i edukacyjnymi zabawkami, ale również układać klocki. Taka zabawa na siedząco pozwoli przyzwyczaić się dziecku w przyjemny sposób do rygoru panującego w szkole, dzięki czemu będzie ono bardziej uważne na lekcjach i zapamięta więcej informacji.

Jaki model krzesełka do karmienia wybrać?

Osiągnąwszy odpowiedni wiek, dziecko rozpoczyna eksplorować nowe smaki i potrawy. Włączając do diety dziecka kolejne produkty należy zachować ostrożność i baczenie obserwować, czy dany produkt nie wywołuje objawów reakcji alergicznej. Dziecko początkowo z niechęcią podchodziło będzie do nowych pokarmów, by już po kilku dniach zajadać się nimi ze smakiem. Początkowe próby karmienia mogą jednak wiązać się z pluciem, a co za tym idzie z bałaganem. To właśnie dlatego funkcjonalne krzesełko do karmienia stanowi zakup obowiązkowy.

W czasie wyboru odpowiedniego dla swoich potrzeb modelu należy zwrócić uwagę na wiele niezwykle ważnych czynników, takich jak na przykład wielkość oraz możliwość składania, mobilność, marka, dodatkowo funkcje, a także cena. Każdy z tych aspektów jest równie ważny i dlatego porównując poszczególne krzesełka należy robić to na kilku płaszczyznach.
W ofercie naszego sklepu znalazło się wiele wartych uwagi propozycji, które z całą pewnością przypadną Państwu do gustu. Nasz asortyment został dopasowany do różnorodnych potrzeb klientów, dzięki czemu mogą u nas zostać zakupione krzesełka w każdym przedziale cenowym. Polecamy oddzielne krzesełka dla dzieci do karmienia, ale również takie, które mogą zostać z łatwością dosunięte do stołu.

Bezpieczne i wygodne krzesełka

Bezpieczeństwo dziecka zdecydowanie należy do jednej z najważniejszych kwestii, również w czasie wyboru odpowiedniego krzesełka dla dzieci. Najlepiej sprawdzają się oczywiście te krzesełka i foteliki, które zostały w odpowiedni sposób wyprofilowane i które dają dużą możliwość regulacji. W naszej ofercie znajdą Państwo modele, w których dostosować można odległość dziecka od tacki, co ma bardzo duże znaczenie. Warto jest także wybrać pasy, które pozwalają utrzymać dziecko w bezpiecznej i wygodnej przez dłuższy okres czasu pozycji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka do karmienia dla dzieci?

Poza kwestią bezpieczeństwa należy również zwrócić uwagę na inne, niezwykle istotne elementy, do których należy: to jak długo maluch może korzystać z fotelika, to ile miejsca zajmuje dany mebelek oraz to na jakich dodatkowych funkcjach szczególnie nam zależy. Potencjał drzemiący w fotelikach do karmienia jest bardzo duży, dlatego warto jest zdecydować się na model, którego funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do samego karmienia. Odpowiednia marka oraz cena, również często wpływają na podejmowaną przez klientów decyzję.

Konieczność zakupienia krzesełka do karmienia dla dzieci do karmienia związana jest z momentem w rozwoju dziecka, kiedy do jego diety wprowadzane są pierwsze pokarmy stałe. Bardzo ważne jest to, aby dziecko siedziało już stabilnie, co pozwoli zagwarantować bezpieczną pozycję do karmienia. Większość krzesełek przygotowana została z myślą o maluszkach w wieku od 6 do 12 miesięcy, czyli do osiągnięcia wagi maksymalnej równej 18 kilogramów. W ofercie naszego sklepu znajdą jednak Państwo również takie modele, które rosną wraz z dzieckiem i są w stanie być przez nie użytkowane aż do momentu ukończenia przez nie 6. roku życia.
Ważnym aspektem związanym z użytkowaniem krzesełka jest również to, ile zajmuje ono miejsca i czy może zostać złożone. Z uwagi na różne potrzeby naszych klientów, w naszym sklepie znajdą Państwo krzesełka dla dzieci, które dostosowane zostały do różnych możliwości mieszkaniowych.

Na koniec warto jest zastanowić się także nad dodatkowymi funkcjami, które zapewnia dany model krzesełka do karmienia dla dzieci. Wielu producentów w taki sposób tworzy foteliki do karmienia, aby mogły one zostać rozłożone i pełnić dodatkowo funkcję leżaczka. Takie krzesełko po skończeniu karmienia może zostać rozłożone i służyć dziecku do zabawy i do odpoczynku. Szczególnie aktywne maluchy z całą pewnością będzie łatwiej przekonać do jedzenia, jeżeli krzesełko będzie dodatkowo wyposażone w zabawki. Takie kolorowe i funkcjonalne elementy pozwolą zwiększyć zainteresowanie dziecka jedzeniem. Warto jest również zaopatrzyć się w dodatkową tackę, która okaże się niezastąpiona w nieprzewidzianych sytuacjach.