Kolorowanki Barbie

Home : kolorowanki : Kolorowanki bajki : Kolorowanki Barbie

Nie da się zaprzeczyć, że Barbie to postać kultowa, której nie musimy nikomu przedstawiać.  Dlatego warto sięgnąć po kolorowanki Barbie. Pochodząca z USA lalka szybko stała się rozpoznawczym znakiem jeśli chodzi o zabawki skierowane do dziewczynek. Żadna inna marka nie ma takich wyników sprzedaży jak właśnie producent tej lalki.

Barbie spotkamy na stronach kolorowanek, w książkach, tworzone są także filmy z jej udziałem. Mimo, że minęło już blisko 70 lat odkąd się pojawiła Barbie nadal trafia w gusta dziewczynek z całego świata, dlatego dalej jest tak chętnie produkowaną zabawką.

Zabawkowa legenda Barbie

Twórcami Barbie są Ruth i Elliot Handler. Co ciekawe wszystko zaczęło się w domu Ruth, która zauważyła, że córka, gdy bawi się papierowymi lalkami często nadaje im role dorosłych a nie wyobraża sobie ich jako dzieci w swoim wieku. Dlatego matka pomyślała o tym, że stworzyć można lalkę, która będzie przypominać dojrzałą kobietę, modną, ładnie wyglądającą.

Jej mąż był natomiast założycielem firmy Mattel, która miała odpowiadać za masową produkcję Barbie. Początkowo traktował ten pomysł z przymrużeniem oka, jednak zmienił zdanie, gdy zobaczył popularnym w tym okresie w Niemczech lalkę Bild Lili. Była to bowiem lalka, która jak na tamte czasy była nieco osobliwa ze względu na to, że osobno sprzedawane były dla niej ubrania, w które dzieci mogły lalkę ubierać. Dlatego właśnie w oparciu o tą lalkę małżeństwo zainspirowało się do tworzenia własnego produktu.

Właśnie dzięki temu kilka tygodni później na świecie pojawiła się lalka Barbie. Popularność dość szybko obiegła cały świat. Można powiedzieć, że w przemyśle zabawkowym Barbie stała się symbolem kobiecości. Kolejne pojawiające się modele mają oddawać trendy w modzie, w kolorowankach i bajkach Barbie występuje w takich rolach, z którymi dzieci mają się utożsamiać. Pojawia się jako księżniczka, lekarka, modelka. W jednej lalce realizują się marzenia dziewczynek, które są zróżnicowane i zmieniają się cały czas w życiu dziecka.

Radość kolorowania z Barbie

Zabawa z Barbie to jednak również kolorowanki, które pozwalają miło spędzać czas, pozwalają dodatkowo uczyć się kolorów i odpowiadają za to, że dziecko może w sobie budować więcej kreatywności. Samemu wybierając kolor ubrania dla Barbie dziewczynka może szukać jej własnego ulubionego stylu, który będzie chciała przenieść na lalkę. W ofercie znajdziecie wiele świetnych propozycji kolorowanek w atrakcyjnych cenach o wysokiej jakości wykonania. Dobrze opracowane na pewno będą świetnym prezentem dla każdej dziewczynki, która jest fanką Barbie – najsłynniejszej lalki na świecie.